Igasuguseid usse mees: esimesed sümptomid, kui nende ilmumisel

Iga päev põhjustatud ussid nakatunud täiskasvanud ja lapsed, sellest saab end kaitsta, aga tuleb välja, et mitte alati. Nii selleks, et selgelt aru kes meil likvideeritakse, tuleb teada nende liigid. On ju just see õige määrates parasiidi, saab selle võita.

Käesolevas artiklis, Saate teada: millised on inimeste ussid on olemas, kus saab neid püüda, tüüpilised sümptomid levikust. Hoidke oma tervist ja pidage meeles, et see on Sul üks.

liiki ussid

Inim-ussid — klassifikatsioon

Parasitaarussnugilised (ussid) – suur klass parasiite, kes elavad organismis inimesi, loomi ja taimi. Parasitaarussnugilised, parasiite, toitudes sisemiste ressursside organismi "boss" mitte ainult nõrgestavad organism ise, kuid veel ka edendada teiste kaasuvate haiguste.

Imelik küll, kuid peaaegu iga teine inimene kannab ühte liiki vingerdamine ja isegi ei tea seda, kuni ilmnevad tüsistused või ei viiakse läbi täiendav uuring. Sõltuvalt kliimavööndiks, territooriumidel eri mandrite elavad erinevad ussid.

Ka parasitaarussnugilised on jagatud teel edastamise organismi ja keha:

 • bio parasitaarussnugilised – edasi loomadelt;
 • nakkav – möödunud haige inimene;
 • geo parasitaarussnugilised – vastsed hoitakse mullas.

Kokkupuutel vastsed organismi, nad liiguvad keha praeguselt vere ja asuda organites. Kõige sagedamini parasitaarussnugilised lahendama eri osakondade soole. Klassifikatsioon vastavalt asukohale vaadata parasiidid:

 1. Läbipaistev parasitaarussnugilised – asustatakse on õõnes elundite.
 2. Kude – on paigutatud kudedes.
 3. Muud – saab elada ja õõnes elundite ja paksem riie.

Looduses on umbes 250 liiki vingerdamine. Iga üks neist on vajalikud teatud tingimused, et nende olemasolu ja arengut. Ussid erinevad omavahel suuruse, kuju ja muude omastest.

Klassifikatsioon nende parasiitide veel lõpuni ei ole moodustatud ja ei ole heaks kiidetud teadlased.

Eraldamine ussid on territoriaalse alusel on ka koht, kus olla. See asjaolu muudab klassifikatsiooni parasiidid. Riikides keskmise suurusega laiuskraadil mõõduka kuni klimaatilised tingimused võib loota üle 20 liiki ussid, mis laias laastus jagunevad kolme rühma vastavalt nende ilme ja vormid:

 • Ümmargused (kidaussid);
 • Lindi (cestodes);
 • Korter (trematodes).

Ümarusside ja trematodes rohkem levinud looduses, kui lindi parasiidid. Inimese organism – ideaalne keskkond paljunemist ja kasvu pinworms ja jääkainetest ümarusside. Samuti esineb sageli ja trihhiinide. K in cestodes kuuluvad bullish, sealiha, rott apni, lai paelussi.

Igasuguseid usse ja inimese ümmargune ussid (ümarusside)

Muu nime need ussid – nematoodid. Selline vingerdamine peetakse kõige levinum. Neid iseloomustab ümara kehakuju, kui risti küljega. Keha pikkus on eri liiki ussid võivad varieeruda alates 5 mm kuni 40 kohta

liiki ussid kehas

Elu nad tavaliselt valida sooled, kuid piisavalt lihtne rändavad läbi keha peremees ja võivad elada teistes organites.

Laialt levinud nematoodid on seletatav sellega, et nakatavad neid on väga lihtne. Vahepealne omanik ei ole vaja, ja saadetakse nad ühest nakatunud teisele. Ka invasioon võib tekkida kui on kasutatud süüa pesemata puu-või köögivilju. Seetõttu nakatumine nende põhjustatud ussid on omane lastele, sest neil on kalduvus rikkuda hügieeni.

Pinworms

Pinworms – esindajad ümar, on ümar kuju, pikkus on umbes 2 sentimeetrit. Kohtuvad nagu täiskasvanutel nii ka lastel. Asuvad peensooles ja arenevad etapp vastsed kuni täiskasvanud isendid 2 nädalat. Pinworms põhjustavad haigust enterobiasis.

Nakatumine Enterobius avaldub põletik seinad soole, rikutakse seedeprotsess, toksiinid ussid põhjustada lokaalseid on verejooks. Haigus avaldub õhtul sügelus anus. Sügelust põhjustavad naistel, kes munevad oma munad.

Nakatuda Enterobius mitte ainult kokkupuutel ühised esemetega nakatunud inimesega, kuid läbi köögiviljad aias (muna hoitakse mullas), prussakad ja kärbsed — vektorid ussid munad. Kui kui enterobiasis naistel parasiidid võivad põhjustada suguelundite põletik. Ka on põletik ja sügamine, mis viib Staphylococcus.

Ümarusside

Ümarusside – ümmargune ussid, kasvada kuni 40 cm ja läbimõõt umbes 6 cm. Muna jääkainetest ümarusside kokkupuutel mulda võib seal hoida umbes aasta enne sattumist soodsa keskkonna arengut. Kui vastne ümarusside satub organismi vedaja ja hakkab arenema, ta eritab toksiine, hämmastav kopsud, maks.

Vastne liigub ümber keha ja mõjutab veresooni ning põhjustab põletikuline taskud. Põhjenduseks on soolestikus ja elab arvelt, selle sisu. Päevas võib edasi lükata mitu tuhat muna.

Tänu oma märkimisväärne suurus ümarusside toitu otsimas võivad asuda kanalid on kõhunäärme -, sapi-kanalid maksa, põhjustavad põletikulised protsessid soolestikus, võib välja tulla, söögitoru ja lukustada hingamisteid. Põhjustab sellist haigust, nagu ascariasis.

Leida ümarusside organismis võite tunda selliste sümptomite:

 1. Iiveldus ja oksendamine, kõhuvalu.
 2. Väsimus.
 3. Kõhulahtisus, punased ussid calais.
 4. Allergilisi reaktsioone.

Ümarusside on vara kasutuselt sasipundar, kui see toimub soole obstruktsioon, ja selle tulemusena – peritoniit.

Whipworm

Järgmine esindaja ümar – see whipworm. Nende pikkus on 5 cm. Erinev ebatavaline vorm – suurem osa on õhuke ja lühike osa – lai. Kohalolek on inimese organismis whipwormа võib põhjustada trihhotsefaleoos.

Olemasolu organismis whipwormа viib trichocephalosis ja avaldub sümptomid:

 • kõhuvalu, isutus;
 • kõhulahtisus vaheldub kelle kõhukinnisus;
 • mõnikord mixin veri väljaheites;
 • rauapuudusaneemia.
Toxocara

Toxocara

See on selline ümar elab kõhus koera ja roojaga munad satuvad mulda. Väliselt parasiit sarnane jääkainetest ümarusside, kuid kasvab ainult kuni 15 cm. Kogu elutsükli see parasiit möödub täpselt organismis koera, nii et saad soodsa keskkonna, inimese, vastsed surevad, kuid aega, seejuures haiget.

Mõjutavad lihased, maks, kopsud, süda, kangas silmad, aju, areneb haigus toksokaroos.

Tegevus vastsed organismis avaldub selliste sümptomite:

 • temperatuuri tõstmine;
 • suurenenud lümfisõlmed ja maksa;
 • nahalööve;
 • infiltraadid kopsudes;
 • õhupuudus, kuiv vilistav hingamine, köha;
 • rikkumise psüühika-ja-krambid;
 • vereproov näitab olemasolu eosinofiilide.

Kinnitada diagnoosi abil kraapides kahjustatud nahapiirkonnale vereanalüüsi antikehade, biopsia maksa.

Ancylostoma

Antud juhul on nakatumine toimub naha kaudu või allaneelamisel vastsed. Verega nad võivad jääda kopsud ja süda, kuid eelistavad peensoole. Elavad nad umbes 4 aastat, põhjustades ankolostomoos. Selle sümptomite:

 1. Palavik.
 2. Suurenenud süljeeritus.
 3. Eosinophilia.

Ilmingud patoloogia ilmnemisel on jäetud etapis levikust, kui organismis ladestub palju usse. Esimene etapp on erinev asümptomaatiline aja, mille tõttu avastada patoloogia saa kogemata.

Lindi ussid (cestodes)

Kui uurida kõiki sorte tekkinud inimesel on ussid, siis lint ussid on ühed kõige ohtlikumad. Peamine oht on seotud mõõtmed, kuna seda tüüpi parasiit on võimalik saavutada pikkus 18 pm

Selle tõttu on nende mõju inimorganismile väga negatiivselt. Kogu tsükli nende elu vajab vahetust peremees. Teatud osa lindi ussid elavad organismis veised, mille üle inimestel.

Lai paelussi

Lai paelussi jõuab 10 meetrit pikk. Kasutage tühikuid peas kinnitatud pinna soole. Inimese organismi satub, on toores magevee kala kujul vastsed ja täielikult arenenud kuu jooksul.

Haigustunnuste järgi parasiidi olemasolu organismis avaldub nii:

 • beriberi defitsiit B12-vitamiini, foolhappe
 • oksendamine, iiveldus, kõhulahtisus;
 • häire funktsiooni seedetrakti;
 • hõõrdumine keha;
 • temperatuuri tõus.

See parasiit toitub läbi toitainete imendumist pinnale, kogu oma märkimisväärne keha. Koht tõmbamiseks laiussi areneb nekroos. Calais ilmuvad segmendid (sisaldavad muna) uss ja tema munad.

on bullish paelussi

On bullish paelussi

On bullish paelussi (paelussi) elab peensooles ja kuni 7 meetrit pikk. Vastsed bullish paelussi nakatada inimese kaudu süüa ei piisa keedetud veiseliha. Vastsed on lihtne märgata liha, sest nende suurus on umbes 5 mm Sattudes inimese organismi, vastne kasvab 3 kuud.

Paljuneb abil segmendid, mis sisaldavad endas kuni 150 tuhat vastsed. Selliste segmendid kehal bullish paelussi umbes 2 tuhat.

Need segmendid ise lähevad öösel välja läbisõitu ja pikendatud voodi. Juuresolekul antud uss võib põhjustada haigus, veise-paelussi nakkuse, mis avaldub sümptomid:

 1. Hõõrdumine keha.
 2. Ärritunud soole sündroom.
 3. Isutus, iiveldus, oksendamine.
 4. Allergilisi reaktsioone.

Sigade paelussi

Sigade paelussi võib segi ajada bullish, aga mõõdud on tal tagasihoidlik – 2,5 meetrit. Ja hulk segmendid kas see parasiit on ka vähem – umbes 1 tuhat. Pea uss on jobu ja kärss millel on konksud, mille külge on kinnitatud paksem soole.

Nakatuda on võimalik läbi toorest liha ja rasva. See parasiit põhjustab haigusi taeniasis ja cysticercosis. Sümptomite sõltub ussid organismis. Suur hulk parasiite võib põhjustada soole ummistunud, et ravida ainult tegevuse kaudu.

Hookworm

On haigustekitaja in hookworm. Elupaik – 12-muldne soolestiku. Pikkus uss umbes 14 millimeetrit. Toitub toitainete tõttu, mis ammutab läbi sooleseina.

Parasiit on veresoontel satub maksa, kopsud, süda. Nakatumine ankylostomas avaldub selliste sümptomite:

 • röhitised, iiveldus, kõrvetised, oksendamine, kõhulahtisus;
 • peavalu, pearinglus;
 • köha, õhupuudus, pneumoonia, valu südames;
 • kiire väsimus, krooniline väsimus.

Ankolostomoos põhjustab tüsistusi: hepatiit, haavand 12 kaksteistsõrmiksoole haavand, bronhiit, kõripõletik, endokardiit. Kontrollida, kas diagnoos on võimalik kasutades vereproove, fluoroskoopia, röntgeni.

Lihtsamad organismid

Lihtne nimetatakse neid sellepärast, et nad on ainuraksed. Kuid see ei tähenda, et nende kohalolek on inimese keha ei tohi põhjustada muret. Kui nimetatud liiki parasiite võivad tuleneda mitte vähem tõsine haigus, kui muudel juhtudel.

Giardia

Nende oht on seotud sellega, et kui teil on organismis puudu on patoloogiline ilminguid. Inimesed on nakatunud nende mikroorganisme, neelamine tsüstid Giardia. See võib juhtuda, kui vannis korral avatud veekogudes. Paljunemine toimub nende jagunemise teel rakkude pooleks.

Maost need parasiidid on laiali üle kogu keha koos verega, lööb erinevaid organeid.

Patsient võib märgata sümptomid on igasuguseid kõrvalekaldeid, kuid mitte oletada põhjusel nende arengut. Kõige sagedamini giardiaas põhjustab järgmisi haigusi:

giardia
 1. Allergiat.
 2. Bronhiit.
 3. Bronhide astmat.
 4. Dermatiit.
 5. Koletsüstiit.
 6. IRR.
 7. Enterocolitis.
 8. Düskineesia 12 kaksteistsõrmiksoole haavand ja sapiteede kanalid.
 9. Enteriit.
 10. Krooniline väsimus.

Edasist süvenemist giardiaas võib põhjustada haigusi CNS ja vereringe.

Sümptomite tekkimist vingerdamine

Ilming helminthiasis inimestel võib erineda. Sümptomid, mis toimuvad inimestel, kellel on tugev nakatumine:

 • Valus vaadata.
 • Kaalulangus.
 • Kahvatus.
 • Sügelus valdkonnas anaalpiirkonnas.

Enamasti nakatavad põhjustatud ussid on sarnane sümptomid teiste haiguste, ravi mis ei anna tulemusi. Sõltuvalt kohast lokaliseerimine parasiidid ja nende hulk toimub areng teatud sümptomid.

Rike töö mao-soole süsteemi

Kui parasitaarussnugilised on parasiitide sooled, siis inimene on silmitsi selliste probleemidega, nagu:

 1. Kõhulahtisus või, vastupidi, kõhukinnisus.
 2. Iiveldus ja oksendamine.
 3. Valu valdkonnas soole.
 4. Puhitus.
 5. Järsk kaotus või, vastupidi, komplekt kaal.

Suured ussid võib katta kõht ja aina põhjuseks kõhukinnisus. Kuna pideva valiku tooteid elutegevuse inimene tajub kõik märgid joove – seal on iiveldus, oksendamine, üldine nõrkus.

Ennetamine

ennetamine on ussid

Tuleb meeles pidada, et ükski ussid ei saa kudema ja paljuneda ka inimese kehas, iga liigi on oma aja, pärast mida nad surevad, näiteks, kas pinworms see vaid paar nädalat, on jääkainetest ümarusside umbes aasta.

Edasilükkunud vanemate isenditega muna, kindlasti peaksid minema organismi või roojaga, kas naha lähedal anus, väline keskkond, mulda, ja ainult siis, Küps väljaspool inimese organismi ja sattudes seda uuesti, nad hakkavad aktiviseeruma ja parasiteerivad.

Kuna paljuneda inimese organismis ussid ei saa, suurendades täiskasvanutele soolestikus on juba nakatunud inimese, on võimalik ainult siis, kui uuesti nakkuse, kui munad on jälle satuvad suu kaudu organismi.

Näiteks, inimene võiks vabaneda ussid 3-4 nädalat ilma ravita. Kuid ei, nii see lihtsalt on nende reeglitega beebidele ja lastele algkoolieas.