Parasitaarsete munad (ussid): alates autasustatud enne ilmumist kalad

Parasitaarussnugilised on teaduslik nimi on parasiidid-ussid. Kuidas näevad välja parasitaarsete munad, huvitab palju, sest nad saavad külalist meie kehas. Nad elavad organismide inimese, looma ja taime. Enamik neist parasiidid ammu kohanenud elu väljas vabas õhus, maal ja vees. Nende munad on maa peal, vees ja isegi "liuglema" õhus.

Emane parasiidi

Mõned teavet helminthiasis

Praeguseks on uuritud rohkem kui 300 liiki ussid, 70, mille territooriumil elavad meie riigis. Maailma terviseorganisatsioon on liigitanud helminthiasis juurde eriti oluline nakkustele. Number nakatunud põhjustatud ussid võib olla vahemikus 20 kuni 22 miljonit inimest.

Lisaks helminth vastu paigutama ussid 3 klassi:

  1. Lame ussid (lindi) – väga pikad, toituvad verega peremees. Kõige sagedamini esinenud veiste ja sigade apni, Echinococcus.
  2. Ümmargune ussid (ümarusside) – on erinevad suurused, kahekojaline. Kõige tavalisem on ümarusside ja pinworms.
  3. Trematodes – alati bi - biohelminths, glans on jobu, nende abil uss on lisatud asutustele peremees. Nendeks bilharzia ja muud.

Olemasolu ussid on ohtlik mitmel peamisel põhjusel:

  • parasiidid on võimelised tekitada mehaanilisi kahjustusi siseorganeid;
  • põhjustavad rikkumise ainevahetust;
  • tooted elutegevuse vingerdamine mürgitavad keha peremees;
  • parasitaarussnugilised võib põhjustada ka teisi haigusi.

Parasitaarussnugilised mune, mis satuvad inimorganismi peamiselt alimentary kaudu (toidu või veega), või eiramine normide hügieeni.

Kirjeldus ilme ja ehitis on silmapaistvamaid vingerdamine

Parasitaarussnugilised Välimus Struktuur
Pinworms See väike ümmargune ussid on valget värvi, tavaliselt on nende suurus ei ole suurem kui 1 vt Esiküljel keha pinworms asub vesicle. Selle abil helminth kinnitatakse sees sooled, tekitatud mehaanilised kahjustused. Teine ots uss pikad. Siit ka nimi pinworm.
Ümarusside Piisavalt suur uss, pikkus umbes 20 cm ja laius 6 mm Naine on palju suurem mees. Kunagi punase-valge, painutatud saba. Keha ümarusside kaetud tugeva küünenaha, mis ei ole lahustab isegi maomahla. Pähe lõpuks ümarusside on suud, ümber suu kolm huuled.

Kohe pärast suu kaudu kehasse ümarusside asub söögitoru ja soolte, mis koosneb sirge toru. Parasiit jääb ainult neelamine valmis toitu ja taluda seda.

Whipworm Väike uss. Pikkus kuni 5 cm ja laius ei ole paksem juustest, mitte rohkem kui 0,5 mm. On terav ots, klammerdumine neile limaskestadele. Esiotsa parasiidi (3-5 cm) rafineeritud kuni paksusega juuksed. Tagumine ots paksem ees. Selles postitatud soolestikku. Naistel back-end on emakas.
Toxocara Oma suuruse Toxocara ulatub kuni 10 cm pikkuseks. Isasloomad väiksemad.

 

Toxocara – uss valge. Tema keha piklikud, meenutab õhuke silinder. Rictus on kolm huuled.
Trichinella Kehtib ümmarguse ussidele väikesed suurused. Pikkus mitte rohkem kui 5 mm. Nende peamiseks tunnuseks ehitised on ühepoolne seedehäirete.
On bullish paelussi (paelussi) Uss on väga suured. On pikk keha kujul linti. Mitu meetrit pikk jõuab bullish paelussi?! Ta hiiglaslik suurus kuni 30 meetrit! Scolex (pea) on 4 tugevat iminappadega, ilma konksud. Pea paelussi väike. On kaela kasvavad segmendid, nende arv juhtu alates 1 kuni 2 tuhat. Emakas on arenenud, on täis läbipaistev munad. Kas Küps paelussi segmendid eraldada, liiguvad roojaga või eraldi minna välja soole.
Sigade paelussi

(paelussi)

Selle ülesehitus on väga sarnane bullish tapeworm. Kuid mõõtmetelt on ta mitu korda vähem bullish paelussi – mitte rohkem kui 3-5 pm Sealiha paelussi nimetatakse relvastatud paelussi. Tal on peas peale 4 imitoru tassi on 32 konksud. Segmendid paelussi on umbes 50 tuhat muna.
Paelussi lai Veel üks pikk uss, selle pikkus võib olla suurem kui 10 pm Keha uss koosneb väike lameda peaga, mitte rohkem kui 5 mm. kahel pool on pikad korter pilu-jobu. Neid uss ettevõttest sooleseina.
Echinococcus Klassi kuulub paelusside, helminth väikesed suurused. Tema peas on konksud ja jobu. Echinococcus koosneb 3-4 segmendid. "Relvastatud" parasiit iminapad ja konksudми. Kogu segmentide on parasiit asuvad suguelundid, ja kolmandas – muna. Nad eraldavad oma segmendid, ning need on võime iseseisvalt liikuda.
Opisthorchiasis väike Väike uss, suurus kuni 1 vt glans on suuline jobu. Uss on 2 iminapad, millega fikseeritakse sile pind. On suuline ja kõhu jobu. Alates hammaste jobu läheb throat ja taga söögitoru ja soolte. Back-end on parasiit on excretory asutus.
Resistentsuse maksa Juhus

Eripärad elutsükli ussid

Kestus elutsükli jooksul on ussid on erinev. Mõned ta võib kesta aasta-kaks, ja muud parasiidid rohkem kui 10-15 aastat! Nii et vahel vingerdamine on oma saja. Näiteks pinworms elavad ei ole pikk, kuid mitte rohkem kui 6 kuud. Sündimus on neid piisavalt kõrge. Arvestades, et munad pinworms on väga kerge, nad võivad olla isegi õhk, mida me hingame.

Muna ümarusside ja whipworm satuvad organismi toidu kaudu

Ümarusside ja whipworm elavad rohkem kui 2 aastat. Esimesed elavad kuni 2 aastat ja viimane 3-4 aastat. Kuid see ei ole kõige hullem numbrit!

Ja siin on meister seas ussid, mis põhjustavad suurt kahju inimese organismis on sigade paelussi. Tema eluiga ulatub kuni 20-30 aastat!

Spetsialistid, pane erinevaid katseid ja eksperimente üle ussid, tegid järelduse, et temperatuur elupaikade mõjutab käitumist parasiidi. Temperatuuri tõstmisel keha haige Ascaris lõpetab lahkub keha. Nii temperatuuril 40°C, aktiivsus ümarusside suurenenud mitu korda.

Temperatuuri elupaik põhjustab parasiidi vastu võtta järgmiselt – röga välja keha.

Üks meetodeid põleb – see on temperatuur töötlemine. Näiteks, et kala suri parasiit, piisavalt keeda 30 minutit. Pakane kui erinevad temperatuuri režiimid kiirendab protsessi töötlemine. Temperatuuril -15°tähtaeg külm – 30 päeva. Kui -35°C – piisab 10 tundi.

Kui palju on vaja kraadi, et desinfitseerida tooteid? Muna jääkainetest ümarusside surevad temperatuuril +55°C. Töötlemine mänguasju vees temperatuuril +70°C võtab aega paar sekundit.

Munemine põhjustatud ussid

Enamik parasiitide mune, kuid nende hulgas on ka emakala parasitaarussnugilised. Seda on trihhiinide.

Kuidas näevad välja helmintide munad saab teada ainult siis, kui abi mikroskoobi. Millist vingerdamine "elama" inimeses, on võimalik kindlaks määrata läbi nende munad. Ja vastne on võimalik vaadelda palja silmaga.

Emane parasiidi jääb organismis kuni viljastumise hetkel ja ajal veavad järglasi

Mitu muna võib edasi lükata naine parasiidi – viib õudus. Toxocara võimeline ööpäevas lükata 250 tuhat muna. Muide, vastsed ja munad ussid palju visa, kui täiskasvanud isendid. Mõned naised ussid surevad pärast seda, kui lükata muna, nii esineb pinworms.

Parasiidid iga klassi omal elavad, paljunevad ja mune. Näiteks, kas biohelminth valmivad munad ja vastsed keha peremees (lehm, kass, koer). Näiteks biohelminth sigade paelussi. Kui inimese keha on tabanud vastne, siis kasvab paelussi osakond peensooles. Kui nakatunud munad paelussi on olukord veel hullem. Nad rändavad üle kogu keha, ja rahunema saa igal poolt. Kas geohelminths munad ja vastsed tuleb vaadelda väljaspool organismi peremehe mullas. Muna ümarusside arenevad vastsed peensooles. Ja heades tingimustes voolu vere muna (vastne) jääkainetest ümarusside rändavad kõigile asutustele.

Parasitaarussnugilised Kirjeldus muna Kogus müüritise Küpsemise kestus
Pinworms Muna pinworms ovaalse teras vormi. Kest on sile, koosneb mitmest kihist, värvitu. On viljastatud munad on juba vastne. Korraga on pinworms valmimine rohkem kui 10-15 tuhat muna. Pärast munemine emane, vastne neist valmib hiljem 6-8 tundi.
Ümarusside Muna, mis ei viljastatud, on ovaalne, rullimine keskele pikliku kuju. Välimine kest on paks, väikeste tubercles. Sees muna täis kollakas rakku. Iga päev eraldub rohkem kui 250 tuhat muna. 2-3 nädalat viljastatud munad saada invasiivsed.
Whipworm Muna see parasiit on ringikujuline, pütid, kest on tema kihiline ja läbipaistev. Sees munad on väikesed terad. 3500 ebaküps muna ööpäevas Tuleb 2 nädalat küpsemise vastsed.
Toxocara Muna paksu peeneks-auklik mantel. 200 tuhat muna päevas. Paar päeva küpsevad vastsed munadest. Nad muutuvad invasiivsed.
Trichinella Suurus vastsed 0,1 mm. 2 kuud emane sünnitab üle 2000 vastsed. Emane trihhiinide sünnitab elusaid vastseid.
On bullish paelussi (paelussi) Muna kuju meenutab ovaalne pudel halli värvi, on kaks protsess. Tsüst sisaldab umbes 200 tuhat muna. Kui organismis tsüst ei ole üks, siis mitu muna on väga suur. Soomlased lihased säilitavad elu jooksul 3 aastat.
Paelussi lai Munad on ovaalsed, kaetud sileda koorega kollane. Top muna – kate, alt turi. Iga päev inimene eritab roojaga mitu miljonit muna. 2-3 päeva munad moodustatud vastne.

Elamu vingerdamine väljaspool inimene

Parasitaarussnugilised võivad elada mitte ainult inimese keha ja organismide lemmikloomi, samuti väljaspool peremeesorganismi. Näiteks, giardia lahendama kassidel on üleval osakonna puhastatav, samuti võib neid leida on jõe kalade (latikas, säinas).

Muna parasiidid pinworms on nii kerge, et suudavad olla õhus. Nakatunud põhjustatud ussid võib olla ja vesi. Ta nakatub poolt mõjutatud mullad. Vee nakatub elu tiigi kala.

Taimed parasitaarussnugilised ka tulevad. Nad parasiteerivad ainult nematoodid. Nad tabanud juured ja mugulad taimed, vaid ka varred ja lehed. Nakatumine juhtub alimentary kaudu – peremees pääsukesed muna ussid koos toiduga. Juhul, kui tooted on valada üle keeva veega, siis munad ja vastsed hukkuvad.

Vastsed ussid

Parasiidi elutsükkel näiteks pinworms

Inimese organismis pinworm elab mitu osakonnad soole: osakond peensool, pime -, pärasoole-ja ülemises osakond jämesoole.

Invasioon mees on muna kontrollida vastseid. Peremees nakatub fecal-suu kaudu. Vastne vabaneb koorega munad peensooles ja rändab kuni kohti lokaliseerimine. Edasi läheb protsess, nn sulgimine, mille järel vastne muutub Küps täiskasvanute.

Parasitaarussnugilised — kärg parasiidid

Pärast paaritumist mehed surevad, eritub roojaga. Vahepeal emane abil villid on lisatud soole limaskesta, neist valmivad munad. Nad on väga viljaka nende emakas valmimine rohkem kui 10-15 tuhat muna. Küpsena, munad, naine liigub anal auk. Emane kaugemale soole öösel, kui päraku lihased on lõdvestunud. Ta judinad naha voldid välissuguelundite. Vagiina lihaseid naistel lõõgastuda ja algab valimine munad. Naha pinnale keha peremehe kõige soodsamad tingimused: temperatuur, niiskus, hapnik. Kui valmib muna?

Hiljem 6-8 tundi sees munad, väljaspool inimene, moodustuvad vastsed, need muutuvad invasiivne.

Edasi emane sureb, kuivab, moodustades salk. Tema liikumist voldid tekib sügelus. Peremees kammid seda ala. Kätel ja all naelad on tekkinud muna parasiit. Edasi on võimalikud mitmeid võimalusi:

  • Haige, ei pidades kinni isikliku hügieeni, nakatub uuesti. Võtab hommikusöök pesemata kätega.
  • Haige nakatunud kätega katsub majapidamistarbeid, mänguasju, uksekäepidemed ja värki, nakatades oma pereliikmeid.

Pea meeles, et master ükski helminth ei ole võimeline korruta ja areneda. Muna või vastne kindlasti peaks panustama tsükkel: peremees-maa/õhk-peremees.