Parasiitide abinõud: helmintiaasi õige ravi

Parasiitide esinemine kehas toob kaasa tõsiseid tagajärgi tervisele. Nende hulka kuuluvad allergiate teke, üldine kurnatus ja immuunsuse vähenemine, hüpovitaminoosi ja aneemia seisund, samuti närvisüsteemi häired, neuroos, unetus ja halb söögiisu. Parasiitide, nende vastsete ja munarakkude vastu suunatud õige ravi, samuti selliste ravimite kasutamine, mis taastavad ainevahetusprotsesse, mida häirib kutsumata külaliste esinemine kehas, võivad kõik need ilmingud kõrvaldada.

Parasiitidest vabanemine: üldpõhimõtted

arst määrab mehele parasiitide vastase ravimi

Esiteks on ravi suunatud usside ja nende vastsete keha täielikule vabastamisele. Kui kehasse jääb vähemalt üks parasiit, võib see põhjustada uuesti nakatumist. Ainult ravimid on siin asendamatud ja see on tingitud asjaolust, et paljud parasiidid levivad määrdunud käte kaudu. Sellega seoses on kiire uuesti nakatumine täiesti võimalik isegi siis, kui patsient on joonud parasiitide ravimit, kuid jätab samal ajal tähelepanuta isikliku hügieeni reeglid ja on parasiitide allikaga (inimestel või loomadel) pidevalt kontaktis. .

Seetõttu koosneb parasiitide ravi kahest kohustuslikust komponendist:

  • Parasiidiravimite kasutamine nende eemaldamiseks kehast.
  • Uuesti nakatumise ennetamine (isiklik hügieen, maja, isiklike asjade ja pindade desinfitseerimine, kõigi pereliikmete, lemmikloomade ravi).

Lisaks on sageli vaja täiendavat ravi nende häirete jaoks, mille parasiit põhjustas selle olemasolust kehas.

Ravi parasiitide vastu

kehas parasiitide saamiseks pöörduge arsti poole

Organismis leitud parasiitide vastase ravi alus on antiparasiitide kasutamine. Need ravimid võivad mõjutada nii täiskasvanuid kui ka nende mune ja vastseid. Parasiitide vastaste ravimite valimisega peaks tegelema ainult arst pärast kõigi vajalike uuringute tulemuste saamist ja patsiendi üldise seisundi hindamist. Parasiitide ravimite ise manustamine nii usside raviks kui ka ennetamiseks on keelatud ja see on tingitud mitmest tegurist. Esiteks kuuluvad kõik parasiitide vastased ravimid kemoterapeutiliste ainete erirühma, neil on elusorganismidele võimas toksiline toime. Ja inimkeha pole selles osas erand. Vale annus või ravimite valik võib kahjustada maksa või neere, kahjustamata seejuures helminti.

Teiseks arvutab arst annuse vanuse ja kaalu põhjal, kasutades ravimit parasiitide vastu lühikese ravikuuri jooksul ning maksimaalset lubatud ja ohutut annust.

Kolmandaks, vastavalt analüüsi tulemustele valitakse parasiitide ravim, mis on antud konkreetsel juhul efektiivne, kuna erinevat tüüpi ussid (samuti nende vastsed ja munad) surevad erinevat tüüpi ravimitesse.

Parasiitide abinõud: ravimite klassifikatsioon

parasiitide vastu ravimi väljakirjutamine

Parasiite ja nende vastsete vorme mõjutavad ravimid, munarakud, jagunevad mitmesse klassi, sõltuvalt mõjust ussirühmadele.

Esimene rühm on parasiidiravim, mis mõjutab nematoodide klassi. Need jagunevad kaheks alaklassiks:

  • Ravimid, mis on aktiivsed soole nematoodide vastu.
  • Ravimid, mis toimivad soolevälistele nematoodiliikidele.

Teise rühma kuuluvad ravimid, millel on kahjulik mõju tsestoodide klassile. Nad jagunevad ka kahte alagruppi:

  • Sooleparasiitidele mõjuvad ravimid.
  • Ravimid, mis põhjustavad tsestoodide hävitamist väljaspool soolevalendikku.

Kolmas rühm hõlmab kõiki neid parasiitide vastaseid ravimeid, mis toimivad helbele. Need on jagatud ka alamkategooriateks:

  • Sooleparasiitidele mõjuvad ravimid.
  • Ravimid, mis põhjustavad tsestoodide hävitamist väljaspool soolevalendikku.

Erilise koha hõivavad neljandast rühmast pärinevad uimastid, mis kuuluvad laia toimespektrisse. See tähendab, et selline parasiidiravim on efektiivne enamiku teadaolevate helmintide vastu.

Täiendav ravi: allergiate ravimine, heaolu parandamine

parasiitide abinõud kehas

Lisaks antiparasiitilisele ravile kasutatakse ravimeid sageli patsiendi seisundi parandamiseks, heaolu normaliseerimiseks ja üldise tugevdava toimega. Lisaks on parasiitidega nakatumise korral organismi tugeva allergia tõttu näidustatud ka allergiate ravi konkreetsete ainetega. Allergia tekib kehale võõraste parasiitide tungimise ja paljunemise korral, see võib parasiitide massilise surma perioodil süveneda. Seepärast määratakse antihistamiinikumid mõnikord allergiate ägenemise ennetamiseks helmintiaasi ravi taustal.

Joobeseisundi leevendamiseks eemaldage parasiitide jääkained ja antigeenid, eriti kui esineb tugev allergia, antihelmintiliste ravimite võtmise ajal on näidustatud antihistamiinikumide ja sorbentide samaaegne tarbimine. Pealegi algab sorbimine ja antiallergiline ravi umbes kolm päeva enne põhiravimi võtmist ja jätkub vähemalt 5 päeva pärast seda.

Sageli põhjustavad helmintiaasid soolestiku mikroobifloora häireid ja seetõttu on normaalse biotsenoosi taastamiseks soovitatav aktiivselt kasutada kääritatud piimatooteid, taimset toitu ja probiootikumide ennetavat kulgu. Ravi ajal tasub toidust välja jätta ärritavad, rasked toidud, tihedad toidud ja liigne valk. Kõige kasulikum on supid ja kerged köögiviljahautised, teraviljad ja piimatooted. Toksiinide aktiivseks eemaldamiseks kehast on oluline tarbida palju vedelikke.