Kuidas õigesti koguda cal analüüs parasiidid?

Analüüs cala muna uss kõige sagedamini ette, et teha kindlaks vedaja vingerdamine, et vältida levikut parasitaarhaigused levikust rühmades kontakt inimesi.

Kohustuslik üürile selle analüüsi töötajatele, külmik ja muude ametite, mis nõuavad olemasolust sanitaar-märkmiku, samuti on ta vajalik, kui saabub lapsi käis tallinna lasteaias ja ühine söömine, kui seade tööle, haiglaravi, möödaminnes sanatoorseks raviks, külastada basseini.

Analüüsid

Lisaks uuring kala muna-uss võib olla määratud sealhulgas diagnostilisi meetmeid kahtlustatakse häired helminthiasis. Õigsuse tulemusi laboratoorsete uuringute sõltub suuresti sellest, kui korrektselt on kogutud bioloogiline materjal. Selles artiklis on kaetud kõik küsimused, mis puudutavad paneb analüüside kala munad uss lastele ja täiskasvanutele.

Miks on vaja analüüsi?

Läbiva analüüsi kala munad uss ei saa läheneda ametlikult. Inimene, kellele see on määratud, peab mõistma, et tuvastada ussной levikust oluline eelkõige talle endale. On ju parasiidid põhjustada tõsist tervisekahjustust, mõned liigid suudavad tungida maksa, aju, süda ja muud organid.

Laboratoorsed uuringud kala ei ole alati koostavad invasioon, sest väike proov bioloogilise materjali pane analüüs, helmintide munad ei saa olla. Parasiitide mune ei ole pidevalt, seega roojas masside nad on ebaühtlaselt jaotatud.

Lisaks, tulemused võivad mõjutada ignoreerides reeglid koolituse analüüsi vale kogumise ja ladustamise materjal.

Seetõttu tuleb rangelt järgida kõiki reegleid koolitust läbiva analüüsi, andmete kogumise ja säilitamise proovi, ja mõistma vajadust uuesti hoiule, kui analüüs näitab puudumine parasiidid.

Millised sümptomid võivad viidata nakkuse ussid?

Sümptom, mis näitab üheselt olemasolu ussid on sügelus ja sega anus, eriti reaalset õhtul ja öösel. See on tüüpiline enterobiasis – levikust pinworms. Invasioon muud liiki vingerdamine ei ole nii selge ja iseloomulik kliiniline pilt, sümptomite võib olla unexpressed, kas omapärane ka paljudele teistele haigustele.

Kahtlus helminthiasis võivad põhjustada järgmisi sümptomeid:

  Seedetrakti häired
 • Vähenenud söögiisu kuni selle täieliku puudumise tõttu;
 • Kõhupuhitus ja seedetrakti häired;
 • Olemasolu verd ja lima roojas masside;
 • Kaotus keha mass;
 • Sagedased peavalud, unehäired;
 • Pidev tsar jõudu;
 • Kahvatu nahk;
 • Immuunsuse nõrgenemine, väljendatud on ohutegurite sage nohu;
 • Hammaste kiristamine unes;
 • Nahaprobleeme.

Kui ilmub vähemalt mitu neist sümptomitest, peate läbima eksami, sealhulgas avastada parasitaarhaigused levikust.

Kuidas valmistuda analüüsi?

Et suurendada määral usaldusväärsust analüüsi tulemusena kala muna-uss, tuleb enne selle loovutaja järgima teatud reegleid.

Ei ole mõtet uurida fekaalse parasitaarsete munad järgmistel juhtudel:

 1. Kui teile anti-parasiitide ravimitega ja pärast nende käigus;
 2. Pärast radiograafiline uuringu taotluse ravimeid baariumi;
 3. Pärast õli enemas.

Kõigil nendel juhtudel avastamise tõenäosust helmintide munad läheneb nullile, ja analüüsi tulemused võivad olla tõendamine.

Ka vähendada tulemuslikkust teadus võib vastuvõtt mõned tugevate ravimitega. Kui nad ei ole eluliselt vajalik, siis nende vastuvõtt tuleb katkestada 3 päeva enne kogumist väljaheite analüüs.

Kui patsient läbib ravi, mida ei saa katkestada, näiteks muidugi antibiootikumide, siis muudatuse analüüs cala muna uss parem edasi lükata, kuni see lõpeb, sest tingimustes muutunud keskkond sooltes aretus vingerdamine on aeglustunud, ja nende munad võib olla ei leitud.

Mõju-uuringute tulemused ja toidu koostist, mida inimene sõi eelõhtul koguda bioloogilist materjali. Kui kasutatud tooteid, mis aitavad kaasa suurenenud bensiin ja looser soole -, toidu massi kiiresti mööduvad häired seedetrakti, ja tõenäosus sisu calais munad parasiidid on vähenenud. Nii et 1-2 päeva enne kogumise cala analüüs parasitaarsete munad on soovitatav välja dieedi toiduained, mis hiljem soole.

Iga inimese sätestatud nende tooted on erinev, kuid üldiselt on nendeks on:

  Peet
 • Värske ja hapukapsas;
 • Värske peet;
 • Aprikoosid, ploomid;
 • Ploomid;
 • Viinamarjad;
 • Hurma;
 • Keefir;
 • Kurk, suvikõrvits, kõrvits;
 • Kaunviljad;
 • Arbuus, melon.

Samuti ei soovitata süüa tooteid, värvimine cal on uncharacteristic värve – juba mainitud peet, mustikad, kirsid, mustad sõstrad.

Järgides neid lihtsaid reegleid, on võimalik oluliselt suurendada tõenäosust, et tuvastada ussной levikust ja õigeaegselt oma ravimeid.

Millised on reeglid kogumise fekaalid analüüsiks?

Kui on järgitud kõiki reegleid koolituse uuringu roojas masside olemasolu munad parasiidid, mis on nimetatud eespool, siis on võimalik toota tara proovi materjali analüüsi. Tavaliselt on see hetk tekitab palju küsimusi: kui palju on vaja fekaalid analüüsiks muna-uss, millised on reeglid selle kogumise, kas on võimalik salvestada kogutud materjali ja nii edasi Vaatleme üksikasjalikult vastused nendele küsimustele.

Labor ei võta analüüs cal on mängu-ja muude papist kastid, et koguda materjali saab võtta väikese klaasist kaussi kaanega või osta apteegist spetsiaalse plastikust konteiner koguda kala. Pakendit on mugav, sest see on varustatud labidas koguda proov ja tihedalt sulguva kaanega, ei vahele lõhn.

Steriliseeritud klaastaara, samuti nii rohkem – apteek, ei ole vaja. Purk ja kaas piisavalt puhastada söögisoodat ja hoolikalt loputada puhta kuuma veega ja konteinerisse kogumise cala pesu ei vaja.

Kui kogumine toimub kodus põletada, siis teha seda kõige mugavam on ühekordne lusikaga. Saab kasutada ka vatitükiga, mitme sobib. Kasutada selleks tõi tänavalt klaaskiust kamm-või kraaslindid ja oksi ei saa, kuna need võivad olla muna parasiidid, mis toob kaasa moonutusi tulemuste analüüs.

Kas pesta?

Kui kogute uriini analüüsid on vaja pesta, et välistada silma bioloogiline materjal rõhud ja mikrofloora, elu oma genitaale, siis kogumisel fekaalid analüüsiks muna uss pesta ei ole soovitatav.

Mõned liigid vingerdamine (pinworms) munevad oma munad ümber läbisõitu, ka on pärak võiks jääda parasitaarsete munad eelmise roojamist.

Läbimise ajal roojas massid nad võivad sattuda esimese partii bioloogilise materjali, mis suurendab tõenäosust, et tuvastada ussной levikust.

Klistiir

Kuidas koguda cal analüüsi?

Ulostaa on vajalik puhta ja kuiva poti või laev. Ei ole lubatud "hirm out" materjal on vee-wc. Samuti tuleks jälgida, et fekaalid ei satuks uriin, tühjendada põis on vaja teise kohta.

Tara materjalist valmistatud erinevatest kohtadest roojaga: alg-sirglõik, keskelt ja lõpu pinna ja sügavuse. Proovi cala analüüs peab olema ligikaudu võrdne suurim pähkel.
Kohe pärast tara pakend tuleb tihedalt sulgeda, et materjal ei kuiv.

Kuidas võib põhjustada roojamine?

Füsioloogilised protsessid alati ei allu kontrollile teadvuse sundida sooled anda tooted elutegevuse esimesel nõudmisel on peaaegu võimatu. Kõige lihtsam on koguda cal analüüs parasitaarsete munad neile inimestele, kes on harjunud soolestikku tühjendada hommikul pärast ärkamist, sest laboris, tavaliselt võtab bioloogilise materjali analüüsid hommikuti.

Et stimuleerida soolestiku juurde tühjendamine ei soovitata kasutada klistiir, anal küünlad, kuna see vähendab tõenäosust saada usaldusväärne analüüsi tulemusena muna-uss, mis niigi ei ole liiga kõrge.

Saada hommikul roojamine loomulikult saab, järgmine järgmistele juhistele:

 1. Pärast ärkamist juua klaas külma vett;
 2. 15-20 minutit Hommikusöök;
 3. Kui 20 minuti jooksul pärast hommikusööki sa ei tahtnud wc, tehke kerge self-massaaž kõht ja harjutusi, et tugevdada soolestiku peristaltika.

Self-massaaž kõht on täidetud lamades selili. Kaotada kõht, toota silitamist ümber naba spiraali, liikumise suund – on-the-go päripäeva. Mugavam seda teha, surudes sõrmed rusikas.

Pärast massaaži tehke järgnevad harjutused, et stimuleerida soolestiku juurde tühjendamine:

 • Seistes püksid, lööge ja relax kõht;
 • Lamades selili, tõmba põlved vastu lõug ja seejärel tagasi algasendisse.

Kui kõik eespool nimetatud meetmed ei ole andnud tegevus, siis see tähendab, et materjali analüüsi pead koguma ette.

Kuid enne kui minna järgmise sammu juurde käesoleva artikli ja teada, kui kaua võib hoida cal muna uss, pea meeles soovitas eespool kirjeldatud meetodit parandada soolestiku peristaltika. Kohaldades seda iga päev, siis kiiresti rong oma keha regulaarselt hommikul tühjendamine soole, et kahtlemata oleks väga kasulik teie tervisele.

Kui kaua võib hoida kogutud materjali?

Hoida proovi materjali analüüsi muna uss tuleb pakend tihedalt suletuna, seotud kilekotti, külmkapis temperatuuril +6-10°C. selle ladustamine cal ei kuivab, parasitaarsete munad, kui neid on proovis, ei vido-muutuvad ja on kättesaadavad autentimise. Ladustamise ajal ei tohi ületada 8-12 tundi.

Self-massaaž

Kuidas viiakse läbi uuring materjali laboris?

Kas muna ussid calais, samuti nende liigist, kohaldatakse järgmisi meetodeid laboratoorsed uuringud:

 1. Kaitstes. Selle meetodi materjal segatakse veega, kaitsma ja valatakse vedelik fraktsiooni. Nii teevad mitu korda. Muna ja killud vingerdamine on suurem erikaal, et nad jäävad alati reoveesettes. Pärast korduv õhetus materjali sade jälgitakse mikroskoobi all parasiitide esinemine.
 2. In elutriation. Seda meetodit kasutatakse, et tuvastada killud vingerdamine. Välja antud analüüsi proovi valmistatakse poolvedel mass, pane see Petri tassi ja äravool pintsetid heledad osakesed, mis vaatlevad nende all luup või mikroskoobiga. Seega õnnestu tuvastada killud vingerdamine ja määrata nende välimus.
 3. Emakeel mustamine. Selle meetodi puhul mikroskoobi all uuritakse vaid üks tilk emulsioon, mis on saadud läbi aretus kala veega. See võimaldab avastada parasitaarsete munad ja lihtsamaid parasiidid. Aga kui neid väikeses koguses pane materjalis, võivad nad lihtsalt ei saada õppis tilk, mille tulemusel negatiivne analüüsi tulemus võib olla vale.
 4. Paks mustamine. See meetod on rohkem informatiivne, t. võimaldab teil uurida rohkem materjali, võrreldes teiste meetoditega. Proovi suurus hernes mahu prooviobjekt ja surutud peale läbipaistev plast plaat, mida on niisutatud vedelik. Tund aega proovi omandab vajalikku läbipaistvust ja uuritakse mikroskoobi all. See viis arvatavasti kõige progressiivne, selle kehtivust on umbes 85%.

Täitmise analüüsi kala muna-uss mõne nimetatud meetod ei võta palju aega, võib tulemus olla valmis päeva jooksul panna. Viivituse, mis tavaliselt on seotud ummikud laborites.

Milline võib olla dešifreerimine analüüsi tulemusena?

Uuring kala munad vingerdamine võib näidata ainult esinemine või puudumine parasiidid paljunevad seedetraktist: ümar-ja paelusside, flukes. Tuvastada teiste helminthiasisов, näiteks ehhinokokoos, kohaldatakse ELISA vere analüüs (ELISA).

Kui munad ja killud ussid on pane materjali ei avastatud, siis analüüsi tulemus dekodeerida negatiivne. Aga negatiivne tulemus ei garanteeri puudumine parasitaarhaigused levikust.

Kui pärast sünnitust analüüsi kala muna-uss dešifreerimine sisaldab positiivne tulemus seoses mis tahes liiki ussid (või mitu), siis nende olemasolu kahtlust ei tekita, ja haigele määratakse ravi.

Lisaks ussной levikust, analüüsi abil kala võib olla nakkus diagnoositud lihtne mikroorganismid: Giardia, dysenteric amoebas, cyclosporine.

Mida teha, kui selgitada helminthiasisа?

Kui analüüsi kala muna-uss näidanud, et organismis on mingi parasiit, siis mitte mingil juhul ei tohi keelduda ravi. Lisaks sellele, et helminthiasis võib saada takistuseks, et saavutada eesmärki – tulu tööd või õpinguid, seadme lapse koolieelne lasteasutus, saada sanitaar-märkmiku ja nii edasi, see võib põhjustada tõsist kahju inimeste tervisele.

Parasiidid toituvad inimese tema elulisi mahlade valitud energiat. Lisaks on nende tõttu väheneb immuunsus, mis võib viia arengut veel rohkem raskeid haigusi.

Diagnostika

Lubamatu on ka ise. Parasiitidevastane vahendid erinevad väga mürgised. Isegi kui selline parasiit on tuntud annus ravimit, tõhusa vastu, tuleb määrata ainult arst, võttes arvesse kõiki füüsilisi andmeid ja patsiendi seisundi. Ravi peab toimuma järelevalve all spetsialist, muidu võivad tekkida tõsised tüsistused, mis on põhjustatud mürgine toimega antihelmintiline vahendeid.

Ka ei tohiks unustada, et parasitaarsete munad kergesti üle majapidamistarbed, kui isiklike kontaktide. Nii tuvastamisel parasitaarhaigused levikust inimesel on vaja uuringuid ja vajadusel ravi ülejäänud pere, sealhulgas lemmikloomade pidamise eeskirja.

Kui tihti on vaja teha analüüs?

Tavaliselt analüüs kala muna-uss üürile anda üks kord ja kui soovite käis tallinna lasteaias ja üldhariduslikke institutsiooni tööle haiglasse, sanatoorium, vormistamisel abi külastada basseini, samuti läbimisel hoolitsuse ambulants.