Millised vereanalüüsid parasiite on vaja rentida?

Vere analüüs on parasiidid — kohustuslik kord kõigile, kes töötavad tervishoiu valdkonnas, õppeasutustes, loomade või kavatseb osaleda õppeasutused. Erinevalt teadus-qala, kaasaegne vereanalüüsid parasitaarussnugilised annavad täpsema tulemuse, annavad võimaluse hinnata, mil määral levikust ja jälgida ravi efektiivsust. Tehakse uuring sellist tüüpi on kiire ja ei nõua palju aega dekodeerimiseks.

vereproov

Millal ja kellele on vaja volitatud vereanalüüsi helminthiasis?

Kurb medical statistika näitab, et umbes iga 3 inimese probleem vingerdamine täna on aktuaalne. Kodumasinate transport, büroo-ja õppeasutused, pesemata puu-ja köögiviljad, käepigistus — kõik see on tavaline, et iga täiskasvanu ja lapse tegusid ja muutunud peamiseks allikaks infektsioon, parasiidid. Isegi kui sümptomid ei ilmne kohe, igal juhul parasiidid on avaldanud äärmiselt negatiivset mõju inimorganismile: põhjustavad halvenemist isu, aitavad kaasa allergia, valu kahjustatud orel, kehva seedimist, mõnikord võib põhjustada surma. Arvestades seda, on vaja tagatisraha parasiidid analüüsid igale inimesele (soovitavalt igal aastal).

Ei saa panna koos uuring, kui juba ilmnevad tüüpilised helminthiasisа sümptomid:

 • järsk kaalulangus;
 • urtikaaria;
 • sage iiveldus;
 • vastumeelsus toidus;
 • järsk langus hemoglobiini;
 • või ärrituvus, unetus, laste seas.

Lisaks võib nimetada ka grupp inimesi, kes tingimata iga 6-8 kuu jooksul tuleb kontrollida vere. See on eelkõige järgmised:

 • isikud, kes elavad piirkondades sagedaste puhangute helminthiasisа;
 • need, kes töötavad haridusasutustes ja tegelevad lastega;
 • tervishoiutöötajad;
 • kõik töötajad, külmik;
 • isikud, kes töötavad loomad, samuti nende perekonnaliikmed (loomaarstid, töötajad liha, karjased, halvasti aru koera kasvatajad, sotsiaaltöötajad tsirkus ja loomaaed jne).

Lisaks vereanalüüsi ussid peavad võtma kõik lapsed kooli ja eelkooliealisi lapsi, kes lähiajal peaksid osalema õppeasutus, kruusid. Uurida vere parasiidid peavad rasedad, lapsed enne vaktsineerimist. Lisaks korratakse katseid tasub rentida pärast läbitud kuuri parasiidid.

ELISA on üks kõige tõhusaid meetodeid diagnoosimiseks

elisa vere analüüs

Kõige populaarsem ja usaldusväärne analüüs täna spetsialistid nimetavad ELISA vereanalüüsi parasiidid. Peamine eesmärk on see ülitäpse laboratoorne meetod — tuvastada veres antikehad sellele või teisele pidama parasiidid. Immunoglobuliinid (nii nimetatakse antikehad) on loomulik reaktsioon immuunsüsteemi, ja eesmärk on neutraliseerida negatiivset agent.

Panna täpse diagnoosi, ja välja selgitada, millise intensiivsusega tekib haigus on parasiidid, kui kaua see kestab, on spetsialistidel saa kasutades 3 erinevat liiki immunoglobuliini:

 1. Klass A. Ilmnevad vere-laps või täiskasvanu umbes 2-4 nädala jooksul nakatada. Seejuures ligi 80 % neist kuvatakse limane ja ainult 20 % jääb vereringesse. Pärast ravi immunoglobuliinid klassi Ja võib esineda vähem kui kuu. Kui re-analüüsi parasiidid neid ikka leiab, see tähendab, et haigus on liikunud krooniline vorm.
 2. Klassi Pm Kõige kiiremini reageerivad kohalolek parasiit. Veres on avastatud juba 5 päev, alates nakatumise. Kuid, kaua nad püsivad kuni 2 kuud, ja siis järk-järgult kuvatakse. Tänu sellele näitaja arst võib järeldada, et teil on äge helminthiasisа konkreetsel hetkel.
 3. Klass G. Ilmuvad suhteliselt hilja — pärast 1 kuu pärast uss levikust. Siiski kuvatakse need kestavad kauem kui pool aastat. Neid kasutatakse selleks, et mõista, kui kaua inimene kannatab helminthiasisом.

Võrreldes teiste labor meetodeid, ELISA on mitmeid eeliseid, eelkõige:

 • kõrge täpsus;
 • võime kindlaks haiguse staadiumist;
 • mitmekülgsus;
 • võimalus kasutada mass-uuringu elanikkonnast;
 • sobib täiskasvanule ja lapsele.

ELISA analüüs on asjakohane kasutada, et tuvastada selliseid helminthiasisа, nagu:

 • giardiaas;
 • trihhinoos;
 • leishmaniasis;
 • ascariasis;
 • cysticercosis;
 • opisthorchiasis;
 • ehhinokokoos ja muud.

Hemo skaneerimisega, et avastada parasiidid

haemo skaneerimine on vere

Hemo skaneerimine — üks kõige keerukamaid analüüse on parasiidid lastel ja täiskasvanutel. Tema abiga on võimalik välja tuua järgmist:

 • teatud liiki parasiit;
 • struktuuri ja valgete vereliblede arvu;
 • erütrotsüütide arvu;
 • kraad viskoossus veri;
 • immuunsüsteemi seisundit;
 • kohalolek seened ja viirused.

Erinevalt ELISA, hemo skaneerimine pakub tara vaid paar tilka verd sõrme. Vedelik pannakse steriilne klaas ja edasi põhjalikult vaadeldakse mikroskoobi all. Kogus suurenduse vahel jõuab 1800-2000 korda. Seejuures ei ole vaja mitte mingit täiendavat töötlemist (kasutades ensüüme, värvained, kuivatamine jne). Tänapäeva kliinikutes pilt kuvatakse monitori, aga kuna patsient ise ja on võimalus jälgida protsessi uuringud, et veenduda, kas teil on seente ja vingerdamine. Šokeeriv võib saada pilt vastsed parasiidid. Vajadusel tehakse foto, või toimub filmiklipp uuringud.

See on kiire meetod, sest teavet oma tervisliku seisukorra patsient saab teada juba 10-15 minuti pärast.

Väärib märkimist, et kui iseseisev meetod tuvastada parasiidid hemo skaneerimine tegelikult ei kasutata. Asi on selles, et inimkehas võivad elada erinevat liiki parasiite erineva koht lokaliseerimine. Kaugeltki mitte igal korral toimub ränne vastsed veres. Võivad kahtlustada kohalolek vingerdamine võimaldab suurusega erütrotsüütide arvu (nii nagu mõned parasiidid toituvad vere ja toitainetega), suurendatud valgete vereliblede arvu (näitab võidelda organismi parasiit), tihe plasma.

Teisi meetodeid diagnoosimiseks

Kui 1 meetod esile helminthiasis ei saa, arst soovitab täiendavad laboratoorsed uuringud:

 1. Seroloogiline analüüs. Ka viitab immunoloogiliste võimalust, kuidas ja ELISA. Kuid erinevalt viimase, esimene eesmärk on uurida, mitte verd ja seerumit. Selleks, et saada teavet, arsti vaja kasutada reaktsiooni vahel antikehad ja antigeenide. Seroloogiline analüüsi ei tehta igasuguseid usse, ja ainult sellest, mida teie arst on kahtlus. Kui inimese keha on parasiit, spetsialist märgata selget reaktsiooni.
 2. PCR diagnostika. Ei võimalda aru saada arengujärgus uss levikust ja ei ole soovitatav loomisel igasuguseid parasiite. Selle abil saab teada ainult, kas on olemas inimese keha lihtne parasitaarussnugilised. Peamine ülesanne labor sellisel juhul — otsing DNA ja RNA parasiit. Seejuures ei mängi mingit rolli, on parasiit elus või surnud. Volitatud uuring on võimalus mis tahes materjalist, eriti, uriini, verd või cal. Suuremat usaldusväärsust selline analüüs võib loobuda paar korda.
 3. Vegetatiivse kõlav test. Meetod põhineb avastada vastukaja vahel inimese keha ja ohud. Kui viimased tegutsevad infotehnoloogia, meedia erinevaid usse. Kõik sagedus andmed iga liiki parasiidid olid fikseeritud teadlased veel 1989. aastal Kunst (kuidas nimetatakse veel see meetod) toimub ainult laboris ning annab võimaluse kindlaks teha, mis seisus on inimese immuunsüsteem teatud aja. Nii, kasutades Kunst võib arst välja selgitada, kas kannatab keha vastu allergia, kas seda toksilist, bakteriaalne, parasitaarhaigused mõju või mitte.
 4. Tarvitusele vere analüüs. Ülehinnatud või, vastupidi, madal hemoglobiin, suureneb erütrotsüütide arvu, suurenenud eosinofiilide arv — siin on peamised nähud, mis annavad võimaluse võivad kahtlustada kohalolek on parasiit inimese keha.
ettevalmistus analüüs

Kuidas valmistuda uuringu ja kuidas dešifreerida tulemused?

Eriti paneb analüüsi sõltuvad otseselt sellest, milline meetod on vaja kasutada, ja olemasolu mingit liiki parasiite teaks. Tavaliselt vere kogumine tehakse veeni, ja mõnel juhul (hemo scan) sõrme. Piisab vaid 10-15 ml verd, et määrata diagnoosi.

Selleks, et saada võimalikult täpseid andmeid, tuleb järgida teatud reegleid paneb kliiniliste analüüside:

 1. Eelõhtul päeva vereproovid patsient ei tohi tarbida liiga soolast, rasvast toitu (sest see võib muuta leukotsüütide tase); tooted, mis võivad põhjustada allergiat — mesi, tsitruselised (taseme tõstmisele eosinofiilide, et on ka koht, kui helminthiasisе); tooted, mis on rikas eeterlike õlide — küüslauk, sibul, ingver (mõjutavad aktiivsus parasiidid).
 2. Parem volitatud materjal tühja kõhuga. Lubatud väikeses koguses puhast vett.
 3. Kohustuslikus korras on vaja teavitada oma arsti isendid, mida on kasutatud viimase 2 nädala jooksul.
 4. Ei ole soovitatav paar päeva enne sünnitust analüüside kasutada mis tahes füsioteraapia korra (sealhulgas rindkere röntgen, ULTRAHELI, x-rays).
 5. Vähemalt nädal enne vere võtmist loobuda alkohoolsete jookide ja vahendeid, mis sisaldavad suures kontsentratsioonis etüülalkohol.
 6. Suitsetamise vaja on loobuda vähemalt 2 tundi enne sünnitust analüüsid.

Kui tugev helminthiasisом kannatas rase, uuring on vajalik vastsündinu. Tal verd võetakse läbi nabanööri või platsenta.

Täitmise uuringud, tavaliselt piisavalt 2-3 päeva. Veidi rohkem aega (kuni 5 päeva) on kulutada juhul, kui on täidetud pakendi immunoloogiliste uuringute eri liiki parasiite.

dešifreerimine tulemusi

Tõlgendus peab tegelema ainult spetsialist. Kõige lihtsam tõlgendusest jääb hemo skaneerimine ja PCR diagnostika. Nad kas leiavad, parasiit või tema vastsed, või mitte.

Raskem olukord on meetod, mis peaks nimeks ELISA. Arst on kohustatud arvestama immunoglobuliinid kohe 3 gruppi. Nii, umbes ägedas haiguse võib rääkida, kui tekib kombinatsioon: immunoglobuliinid klassi M positiivne ja klass A või G võivad olla positiivne või negatiivne. Umbes krooniline vorm aruande andmed: immunoglobuliinid, M-klassi puuduvad ja klassi A ja G võivad olla positiivsed või negatiivsed.

Juhul, kui mõni eespool nimetatud analüüsid on näidanud positiivset tulemust, tõmba raviga helminthiasisа ei ole seda väärt. Pärast täielikku, arsti määratud ravi on vaja uuesti üürile analüüsi, aga seda tuleb teha umbes 2-3 kuu pärast vastu võtta ravimeid. Ei tea, millised analüüsid on vaja sooritada, on kõige parem pöörduda arsti poole-arstiga, gastroenteroloogi või teiste spetsialistide.